Olejek eteryczny lawendowy 100% naturalny
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Olejek eteryczny lawendowy 100% naturalny
Lawenda wąskolistna (Lavandula angustifolia) pochodzi z basenu Morza Śródziemnego. Lawenda stosowana jest w medycynie tradycyjnej i ludowej różnych części świata do leczenia szeregu schorzeń żołądkowo-jelitowych, nerwowych i reumatycznych. Olejek lawendowy pozyskiwany jest ze świeżych kwiatów lawendy w procesie destylacji. Sądząc z doniesień literaturowych, był on pierwszym olejkiem używanym jako środek aseptyczny przyspieszający gojenie się ran i niwelujący podrażnienia skóry.
Właściwości: uspokajające, relaksujące, odprężające, wyciszające, przeciwzapalne, przeciwtrądzikowe, regenerujące, antyseptyczne, przeciwbakteryjne, przeciwdrgawkowe, spazmolityczne, miejscowo znieczulające, przeciwutleniające.
Zalecane stężenie: 0.5-2%
Zastosowanie:
Skóra/ciało:
- Działanie aseptyczne, przeciwzapalne i kojące olejku lawendowego znalazło duże zastosowanie w pielęgnacji zmian trądzikowych, przyczyniając się do zmniejszenia ilości wydzielanego łoju i zniszczenia bakterii odpowiedzialnych za powstawanie stanów zapalnych.
- Regularne stosowanie olejku na skórę, spowoduje jej wyraźne wygładzenie, przyspieszy bliznowacenie poprzez stymuluję wzrostu nowych, zdrowych komórek.
- Doskonale sprawdzi się w redukcji rozstępów, wmasowany w skórę w połączeniu z olejem bazowym wzmocni włókna kolagenowe oraz uelastyczni skórę.
- Ponadto działa łagodząco na poparzenia słoneczne, stany zapalne skóry i zmniejsza ból spowodowany ukąszeniami owadów.
- Skutecznie wspomaga walkę z łupieżem, wzmacnia włosy i zmniejsza ich wypadanie.
- Olejek lawendowy jest bardzo silnym antyoksydantem, dlatego z sukcesem stosuje się go w kosmetykach przeciwstarzeniowych.
- Olejek lawendowy rozszerzenia włosowate naczynia krwionośne i poprawia ukrwienie skóry oraz zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się płynów w organizmie, dzięki czemu sprawdzi się w walce z cellulitem.
Aromaterapia:
- Inhalacje z dodatkiem olejku lawendowego polecane są zwłaszcza przy przeziębieniu, zapaleniu gardła, katarze, grypie, astmie czy zapaleniu krtani.
- Wmasowany w skronie przynosi ulgę przy uporczywych bólach głowy i migrenie.
- Działając ogólnie na cały ustrój, zmniejsza ciśnienie krwi i przeciwdziała gromadzeniu się płynów w organizmie, a także reguluje zaburzenia gastryczne, niweluje wzdęcia, kolki i nudności.
- Relaksująca kąpiel z dodatkiem olejku zmniejszy napięcie i nerwowość, zadziała uspokajająco i wyciszająco, pozwoli się odprężyć i zregenerować.
- Doskonale sprawdzi się na problemy ze snem, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Stosowanie olejku lawendowego w sypialni zapewni wyciszająco atmosferę, która sprzyja zasypianiu.
Propozycje stosowania olejku lawendowego:
- Dodaj 10 - 15 kropli olejku do wanny wypełnionej wodą, aby zapewnić sobie relaksującą kąpiel, która zregeneruje ciało i umysł (polecana zwłaszcza po stresującym dniu).
- Wymieszaj 1 łyżkę oleju bazowego (np. oleju ze słodkich migdałów lub jojoba) z 3 - 4 kroplami olejku, a następnie wykonaj masaż ciała. Ten prosty zabieg pomoże poprawić kondycję skóry, a jednocześnie korzystnie wpłynie na nasz nastrój.
- Wykorzystaj olejek w rozpylaczu lub dyfuzorze (5-7 kropli na 1 litr wody), lawendowy aromat rozniesie się po pomieszczeniu, pozwoli ukoić nerwy, ułatwi zasypianie i zapewni spokojny i jakościowy sen. Dla silniejszego efektu można nakropić 2 krople olejku na poduszkę lub kołdrę.
- Użyj w kominku do aromaterapii – dodaj 5-10 kropli do miseczki wypełnionej wodą.
- Dodaj kilka kropli olejku do szamponu lub odżywki (2-3 krople na jedno mycie), a włosy odwdzięczą nie zdrowym blaskiem, brakiem przetłuszczenia i wzmocnionymi cebulkami.
Uwagi:
Wyłącznie do użytku zewnętrznego.
Unikać kontaktu z oczami. Nie stosować w postaci nierozcieńczonej bezpośrednio na skórę.
Reakcja na dany produkt jest kwestią indywidualną. Olejek może wywoływać reakcje niepożądane u niektórych osób.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Posiada ograniczenia w stosowaniu według zaleceń IFRA. Nie przekraczać zaleconego maksymalnego dozowania.
Ze względu na własności drażniące lawenda nie nadaje się do przygotowywania maseczek kosmetycznych!
Specyfikacja
INCI | Lavandula Angustifolia Oil |
Skład | Lavandula Angustifolia Oil, Linalool*, Limonene*, Geraniol*, Coumarin* *naturalny składnik olejku eterycznego uwzględniony w wykazie INCI według 7 poprawki do Dyrektywny Kosmetycznej UE |
Pozyskiwanie | destylacja parą wodną |
Postać | ciecz o barwie od bezbarwnej do jasnożółtej, o charakterystycznym, świeżym, kwiatowym zapachu |
Kraj pochodzenia | Francja |
Zalecane stężenie | 0,5 - 2% |
Przechowywanie | w chłodnym i suchym miejscu, w szczelnie zamkniętej buteleczce z ciemnego szkła, chronić przed działaniem promieni słonecznych i źródłami ciepła. W miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci |
Temperatura zapłonu | 71°C |
Spełnia wymagania wegańskie | Tak |