Jak stosować kwas hialuronowy?
Jak stosować kwas hialuronowy?

Jest to jeden ze związków chemicznych znajdujących się w skórze, a obecnie także niezwykle popularny kosmetyk, który można stosować w przypadku każdego rodzaju skóry. Kwas hialuronowy, bo o nim mowa, uznawany jest za wielu jako substancja mogąca zdziałać cuda w kontekście dbania o cerę. Bardzo często spotkać go można jako samodzielny preparat lub jako jeden ze składników aktywnych obecnych w kremach i serach o działaniu nawilżającym. Zanim jednak zacznie się wykorzystywać ten związek chemiczny w codziennej pielęgnacji, warto dowiedzieć się o nim czegoś więcej. Czym właściwie jest więc kwas hialuronowy i w jaki sposób można go stosować?

Kwas hialuronowy, czyli jeden ze składników budulcowych skóry właściwej

Mało osób wie, że ten związek chemiczny naturalnie występuje w organizmie człowieka, a dokładniej rzecz ujmując, w skórze właściwej. Jego zasadniczym zadaniem jest wiązanie wody w środkowej warstwie skóry. Dzięki obecności kwasu hialuronowego cera jest odpowiednio nawilżona, a także jędrna i gładka. Ponadto związek ten wzmacnia działanie stosowanych innych preparatów w postaci kremów czy też olejków. Wraz z wiekiem poziom tej substancji w organizmie się jednak obniża, co powoduje, że skóra staje się mniej elastyczna i traci swoją sprężystość. W związku z tym oczywiste jest, że najwięcej posiadamy jej, gdy jesteśmy młodzi. Proces starzenia się sprawia, że produkcja kwasu hialuronowego spada, a wręcz się zatrzymuje. Z tego właśnie względu ważne jest, by dostarczać go do organizmu.

Dlaczego warto stosować kwas hialuronowy?

Odpowiedni poziom opisywanego związku chemicznego jest ważny nie tylko z perspektywy pielęgnacji cery i zachowania jej młodego oraz jędrnego wyglądu. Powolny spadek tego składnika może bowiem doprowadzić do przesuszenia się skóry, a także do występowania podrażnień. Stosowanie kwasu hialuronowego lub jego pochodnych od zewnątrz w postaci substancji zawartej we właściwie dobranym kosmetyku czy też w postaci samodzielnego preparatu jest rozwiązaniem bardzo często stosowanym w codziennej pielęgnacji, gdyż może odwrócić ten niesprzyjający trend.

Kremy, oleje czy też inne produkty zawierające opisywany związek chemiczny skutecznie bowiem ograniczają utratę wody, dzięki czemu skóra jest odpowiednio nawilżona. Z tym działaniem wiąże się również zatrzymywanie oznak starzenia się cery oraz spowalnianie ich pojawiania się. Kosmetyki zawierające kwas hialuronowy mogą przyczynić się ponadto do poprawy elastyczności napięcia skóry, a także jej ujędrnienia.

Inne właściwości preparatów z kwasem hialuronowym

To jednak nie wszystko, gdyż korzyści stosowania produktów mających w składzie opisywany związek chemiczny jest znacznie więcej. Wśród najważniejszych właściwości tego rodzaju preparatów, oprócz wcześniej wymienionych, warto wyróżnić redukcję występowania podrażnień oraz stanów zapalnych, a także działanie antyoksydacyjne. Kosmetyki mogą także złagodzić cienie pod oczami i w ten sposób nadać twarzy wspaniałego blasku.

Jedną z największych zalet zewnętrznego dostarczania kwasu hialuronowego jest możliwość jego aplikacji niezależnie od wieku. Nie ma co do tego żadnych przeciwwskazań. Opisywany składnik budulcowy skóry właściwej doskonale sprawdza się w przypadku każdego rodzaju skóry, gdyż w związku z tym, iż występuje naturalnie w organizmie, nie powinien wywoływać uczuleń alergicznych oraz podrażnień.

Jak stosować kwas hialuronowy?

Przede wszystkim, jeśli chcesz osiągnąć efekt młodej i jędrnej skóry, należy systematycznie sięgać po kosmetyki zawierające kwas hialuronowy i to najlepiej pod różnymi postaciami. Co niezwykle istotne, codzienna pielęgnacja preparatami, w których składzie znajduje się opisywana substancja, nie wymaga rezygnacji z dotychczasowych produktów, które były stosowane. Kwas hialuronowy w formie samodzielnego preparatu można nakładać w sposób dwojaki: na suchą i oczyszczoną skórę lub też uprzednio zwilżoną hydrolatem czy też tonikiem. Druga z wymienionych metod umożliwia łatwiejsze rozprowadzenie oraz wchłanianie substancji. Po zastosowaniu i wchłonięciu składnika należy zaaplikować krem lub olejek zawierający fazę olejową. Dzięki temu zapewnisz skórze jeden z etapów właściwej pielęgnacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl