Co to są glinki?

Glinki kosmetyczne to sproszkowane, naturalne surowce zawierające minerały ilaste. Pozyskuje się je z głębi ziemi, np. z dna zbiornika termalnego, co czyni glinki wolne od zanieczyszczeń, ale za to obfitujące w cenne minerały oraz mikroelementy. W ich składzie dominują m.in.: krzem, żelazo, potas, wapń, magnez, fosfor, cynk i miedź. Wyróżnia się wiele rodzajów glinek, a nazwy pochodzą zazwyczaj od ich koloru, miejsca wydobycia czy głównego minerału.

Dlaczego glinki różnią się kolorem?

Na zabarwienie danej glinki wpływa rodzaj i zawartość obecnych w niej minerałów, np. glinka czerwona zawdzięcza swoją barwę solom żelaza oraz glinu.

Jak działają glinki?

Główne właściwości przypisywane glinkom to działanie bakteriobójcze, remineralizujące, absorpcyjne, złuszczające, zabliźniające, stymulujące, wygładzające i  ujędrniające.  Można powiedzieć, że glinka działa jak naturalny magnes, który przyciąga substancje toksyczne i zanieczyszczenia, dzięki czemu skutecznie i dogłębnie oczyszcza naszą skórę. Tę właściwość zawdzięczają ujemnemu naładowaniu, przez co toksyny oraz metale ciężkie mogą zostać przez nie związane.

Jakie zastosowanie mają glinki?

Produkty z dodatkiem glinek można stosować zarówno na twarz,  jak i całe ciało. Charakteryzują się wysokim potencjałem hipoalergicznym, dlatego są odpowiednie dla każdego rodzaju cery, nawet wrażliwej. Każdą glinkę charakteryzuje szereg właściwości, konkretnych dla danego rodzaju i zależnych od składu surowca.

Glinki to naturalne i bezpieczne surowce o wszechstronnym działaniu. Są chętnie wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym oraz w salonach i gabinetach SPA, coraz częstsze staje się także używanie glinek do domowych zabiegów pielęgnacyjnych. Wykorzystasz je do maseczek, peelingów, kul do kąpieli, okładów na ciało, kremów czy toników. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl