Olejki Eteryczne 100% naturalne

Olejki eteryczne to złożone, wieloskładnikowe mieszaniny, a dokładnie metabolity wtórne roślin, których głównymi komponentami są terpeny (monoterpeny i seskwiterpeny). Mogą być pozyskiwane z różnych części roślin (kwiatów, liści, nasion, ziela, owoców, łodyg) za pomocą ekstrakcji z odpowiednio dobranym rozpuszczalnikiem, destylację z parą wodną, a także poprzez wytłaczanie.

Olejki eteryczne mają charakter lipofilowy, w związku z czym bardzo dobrze rozpuszczają się tłuszczach oraz w rozpuszczalnikach organicznych, takich jak eter oraz alkohole. Nieocenione właściwości olejków eterycznych wynikają z ogromnego zróżnicowania ich składu chemicznego, w kompozycji jednego olejku można wyróżnić do kilkudziesięciu różnych związków!

Procentowa zawartość poszczególnych składników danego olejku może być zmienna w zależności od gatunku, rodzaju, a nawet części rośliny, z której jest pozyskiwany oraz od warunków środowiskowych, z których pochodzi roślina. Właściwości terapeutyczne, aktywność biologiczna, a także specyficzny aromat wyróżniający dany olejek, w dużej mierze jest zależny od składnika, który występuje w najwyższym stężeniu.

Olejki eteryczne są szeroko rozpowszechnione w nowoczesnych produktach do pielęgnacji skóry i ciała ze względu na bogactwo związków aktywnych w nich występujących, właściwości aromatyzujące, a także na ich wysoko cenione naturalne pochodzenie. Prozdrowotne właściwości olejków eterycznych zostały potwierdzone w licznych badaniach przeprowadzonych w ciągu ostatnich lat.

Do najcenniejszych właściwości olejków zaliczamy działanie: antyseptyczne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwzapalne, antyoksydacyjne, przeciwbólowe, uspokajające czy pobudzające.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl